04-10-2021

430 тисяч на промоцію здорового способу життя

Саме стільки отримають громади Рівненщини у 2022-2024 роках в рамках міжнародного проєкту "Діємо для здоров'я".

Це українсько-швейцарська ініціатива, головною метою якої є знизити рівень захворюваності та смертності, спричинених неінфекційними хворобами. А це серцево-судинні, онкологічні, хронічні респіраторні захворюванні, цукровий діабет та психічні розлади. Власне, проєкт спрямований на те, щоби вивести профілактичну роботу в цих питаннях на якісно новий рівень.

Про деталі реалізації проєкту на Рівненщині сьогодні говорили на робочій нараді за участю керівників області та представників іноземної сторони, серед яких – фахівці провідних клінік Швейцарії.

Як зауважив керівник проєкту Джума Худоназаров, це найбільша інвестиція швейцарського уряду в українську медицину. Зараз триває перший етап проєкту, який загалом розрахований на 10 років.

Рівненщина стала учасником ініціативи «Діємо для здоров’я» в листопаді 2020 року. Конкурсний відбір пройшли чотири територіальні громади: Бугринська, Гощанська, Дядьковицька та Здолбунівська. Саме там за підтримки швейцарських фахівців впроваджуватимуть заходи за трьома напрямками: здорове харчування, фізична активність, антитютюнові та антиалкогольні кампанії. В рамках проєкту територіальні громади можуть розраховувати і на грантові кошти – до 15 тисяч швейцарських франків, а це приблизно 430 тис грн.

 - Важливо, що учасниками просвітницького проєкту стали територіальні громади, зокрема, освітні заклади. Адже якісна превентивна робота здатна змінити сумну статистику щодо неінфекційних хвороб. Рівненська обласна рада завжди підтримує програми в галузі охорони здоров’я, і там є заходи, які спрямовані на профілактику тих чи інших захворювань. Зважаючи на те, що фінансовий ресурс в цих питаннях обмежений, підтримка іноземних донорів є дуже доречною, - переконаний перший заступник голови Рівненської обласної ради Сергій Свисталюк.

Голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства Юрій Білик наголосив на тому, що сьогодні на фоні світової боротьби з коронавірусом неінфекційні хвороби дещо відійшли на другий план. Але вони є, і про них не можна забувати. Тому вважає проєкт «Діємо для здоров’я» потрібним та перспективним.

Уже зараз фахівці проєкту працюють над одним і з напрямків «Здоров'я у школах". Це передбачає впровадження індексу здоров'я школи та створення здорового освітнього середовища. «Політичний» напрямок проєкту має на меті запровадження актуальних законодавчих ініціатив щодо розвитку та підтримки громадянського здоров’я.

Про інші напрямки ініціативи «Діємо для здоров’я» говоритимуть 5 жовтня на розширеній нараді за участю територіальних громад - учасниць проєкту.