05-01-2022

Фахівці відділу з питань розвитку громад та територій провели чергову консультаційну зустріч

Чергова консультаційна зустріч відділу з питань розвитку громад та територій виконавчого апарату обласної ради відбулася у Гощанській територіальній громаді.

Нині у Гощанській громаді, до якої входить  40 населених пунктів, проживає понад 23 тисячі жителів.

У ході візиту начальник відділу Олександр Дехтярчук разом із заступником Юрієм Дроздиком зустрілися з керівництвом громади та працівниками виконавчого апарату селищної ради. Серед іншого, обговорили подальші напрямки розвитку громади, процес розробки стратегії розвитку населених пунктів ТГ.

- Наразі у громаді демонструють доволі непогані показники розвитку. Зокрема обсяг надходжень єдиного податку у розрахунку на одного жителя становить понад 320 гривень, плати за землю - 248 гривень, - зазначив Олександр Дехтярчук.

Під час зустрічі йшлося і про можливі шляхи реорганізації закладів  культури, а також про співпрацю обласної ради з громадою у напрямку збереження та відновлення історичних пам’яток, яких на території громади є чимало.  Зокрема у Гощі збереглася унікальна  пам’ятка - садиба  поміщиків Валевських, яка належала їм у 1840-х роках. Нині будівля потребує реконструкції, про перспективи щодо якої також йшлося у ході візиту.