06-03-2019

На медичній комісії презентували програму, яка дозволить знизити кількість онкологічних хворих в області

Для зниження захворюваності та смертності від онкологічних захворювань, а також для поліпшення ефективності профілактики, забезпечення раннього виявлення та лікування онкологічних хворих на Рівненщині створили Обласну програму лікування та профілактики злоякісних новоутворень. Її сьогодні на засіданні постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства під головуванням Михайла Вервеги презентував головний лікар КП «Рівненський протипухлинний центр» Григорій Максим’як.

За його словами в області проживає більше 22 тисячі осіб, які мають онкологічне захворювання. Серед таких хворих близько 45 відсотків становлять жителі сіл.

«Обласна програма створена з метою: зменшення кількості онкологічних хворих, які помирають протягом року після встановлення діагнозу, зниження показника смертності від злоякісних новоутворень, покращення заходів належної реабілітації та створення умов для продовження життя і поліпшення його якості», - зауважив Григорій Максим’як.

Він зазначив, що на реалізацію Програми відповідно до плану фінансування потрібно 17 млн. 413 тис. грн.

Зокрема, ці кошти будуть спрямовані на забезпечення протипухлинного центру сучасними лікувально-діагностичними та хірургічним обладнанням відповідно до затвердженого МОЗ України – 3 млн. 830 тис. грн.; ефективне застосування телемедицини для ранньої діагностики онкозахворювань в області – 15 тис. грн.; технічне обслуговування та профілактичні заходи із збереження в робочому стані наявного, особливо високовартісного, медичного обладнання закладу – 1 млн. 500 тис. грн.; забезпечення онкохворих області хіміотерапевтичними препаратами, радіо фармпрепаратами та фармацевтичними препаратами супроводу для лікування – 5 млн. грн.; забезпечення підприємства у видатках для оплати комунальних послуг, енергоносіїв та інших витрат пов’язаних з функціонуванням закладу – 7 млн. грн.