08-10-2021

Область та місто повинні чітко скоординувати зусилля у боротьбі з COVID-19, - Сергій Кондрачук

Актуальні медичні питання вчора обговорили члени профільних комісії Рівненських обласної та міської рад. Депутати двох рад мали на меті скоординувати зусилля, щоб вдосконалити систему надання медичної допомоги на рівні області та Рівненської територіальної громади.

Спільне обговорення було зумовлене також необхідністю погодити низку актуальних питань. Серед, іншого, члени двох комісій обговорили перспективи створення системи послуг раннього втручання, удосконалення надання ургентної та протитуберкульозної допомоги.

На жаль, під час обговорення питання про взаємодію медичних комунальних підприємств, закладів, установ Рівненської області та у м. Рівне при госпіталізації пацієнтів, хворих на COVID-19, члени комісій не мали змоги почути про актуальну ситуацію з пандемією на Рівненщині з перших вуст. Адже на засіданні були відсутні  керівники облдержадміністрації й представники Департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення. 

- Представники департаменту не з’явилися, попри те, що деякі питання, які розглядали на засіданні, ініціював саме профільний департамент. Ми прагнули почути про ситуацію з вакцинацією, готовність наших закладів до роботи в період наростання хвилі пандемії. Адже ситуація з поширенням хвороби зараз дуже складна: ось-ось опинимося у «помаранчевій» зоні. Тому місто та область мають чітко скоординувати свої зусилля у боротьбі з поширенням хвороби. Прикро, що під час засідання через відсутність представників облдержадміністрації нам не вдалося попрацювати з максимальною ефективністю,  - зазначив Сергій Кондрачук.