21-06-2022

Очисні споруди у Рівному планують збудувати після перемоги

 

Попри війну і той факт, що майже всі міжнародні фінансові кредитні інституції тимчасово заморозили будь-яку діяльність на території нашої держави, Рівнеоблводоканал продовжує роботу по підготовці документів для Європейського інвестиційного банку на отримання кредиту під будівництво очисних споруд каналізації.

– Цей об’єкт з найвищим ступенем складності та наслідками (СС3), тому потребує дуже кропіткого підходу у виготовлені технічної документації, – пояснює перспективи отримання кредиту директор Рівнеоблводоканалу, депутат обласної ради Андрій Карауш. – Тому, хоч практичних рухів у цьому напрямку поки немає, бо в країні війна, ми продовжуємо з консультантами Європейського інвестиційного банку опрацьовувати необхідну документацію для того, щоб після перемоги, розпочати втілення проекту.

За словами Андрія Карауша, корективи в роботу із Європейським інвестиційним банком, яка триває вже кілька років поспіль, вносить і курс євро, адже кредит буде надаватися в євровалюті.

Коли обласне водопостачальне підприємство почало співпрацю з міжнародною фінансовою інституцією вартість одного євро складала орієнтовно 27 гривень. Тож тепер потрібно проводити нові обрахунки, зважаючи на нинішні економічні реалії.

- Та якою дорогою не була б теперішня вартість робіт, нові очисні споруди місту потрібні. Бо це питання екології та енергетичної незалежності. Та й в порівнянні із заміною колекторів, які ідуть на Рівнеазот, а це 30 кілометрів в двотрубному вимірі, і яким вже понад півстоліття, це значно вигідніше. А головне – дозволить «злізти з голки» очисних Рівнеазоту, - додав Андрій Карауш.

Зазначимо, що існуючі очисні споруди по вулиці Будівельників зводилися ще в 60-х роках минулого століття.

Для розуміння, очисні споруди хоч і працюють, все ж вже зношені та морально застарілі. А головне – вони не спроможні очищати стоки у тих обсягах, в яких потрібно сучасному Рівному.

–  На добу вони очищають близько 20-22 тисяч метрів кубічних стоків. В той час, як денна потреба в дощову погоду складає понад 60 тисяч. Тож надлишок нам доводиться перекачувати на «Рівнеазот». А це додаткові витрати на оплату електроенергії для їх перекачки та за послуги очистки на хімічному підприємстві, – зазначив директор Рівнеоблводоканалу Андрій Карауш і висловив сподівання, що держава обов’язково придумає механізм, як здешевити ці процеси. Для прикладу, залучить гранти або включить будівництво наших очисних споруд у програму відновлення країни. Однак це все буде після війни.