19-03-2019

Рівненщина має гарні приклади децентралізації в дії

Голова обласної ради Олександр Данильчук взяв участь у Раді регіонального розвитку під головуванням Президента України Петра Порошенка. Окрім обласних та міських очільників, на зустріч з главою держави прибули голи районних рад та адміністрацій, керівники ОТГ, представники бізнесу, духовенства, керівники комунальних підприємств та закладів Рівненщини.  Були присутні також народні депутати від Рівненщини Олександр Дехтярчук, Юрій Вознюк та Василь Яніцький. Головною темою зустрічі стало обговорення результатів децентралізації на Рівненщині та нові можливості для області у розрізі реформ.  

DSC_0080.jpg

DSC_0090.jpg 

Купили пожежний автомобіль та створили добровільну пожежну команду. Щоб швидко вирішувати комунальні питання, в Привільненській ОТГ створили комунальне підприємство «Господар» та закупили техніку.  Як результат, громада  першою в області почала ремонтувати не лише свої комунальні дороги, а й обласні шляхи загального користування.

DSC_0140.jpg

Незважаючи на те, що всі населені пункти ОТГ освітлюються, громада планує розвивати сонячну енергетику. Крім того, тут працюють над реалізацією амбітного плану – хочуть створити індустріальний парк. А це в перспективі принесе десятки мільйонів гривень до місцевого бюджету.  

DSC_0143.jpg

На думку голови обласної ради Олександра Данильчука, такі успішні громади, як Привільненська, - гарний приклад того, як у непростий період реформ можна успішно розвиватися. «Таких прикладів в області є чимало, коли небайдужі до життя своєї громади люди об’єднуються і починають щось змінювати. Вони не чекають, поки хтось за них щось зробить, а беруть ініціативу у свої руки, знаходять підтримку обласної влади, міжнародних донорів та державних програм – і втілюють в життя реальні проекти, які роблять їхні території кращими», - вважає Олександр Данильчук.