05-03-2019

Страховий фонд документації Рівненщини: в раді розглядають проект відповідної Програми на найближчі три роки

Сьогодні під час засідання постійної комісії з питань регламенту, діяльності правоохоронних органів та боротьби з корупцією (голова – Ігор Фізик) депутати розглянули проект рішення Про Програму створення страхового фонду документації Рівненської області на 2019-2021 роки. Документ підготували фахівці управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення облдержадміністрації.

DSC_0045+.jpg

Як пояснив представник від управління, відповідна обласна Програма діяла на Рівненщині упродовж 2016-2018 років. До Програми була включена документація підприємств, установ, організацій, яка необхідна для потреб оборони регіону, документація мобілізаційного і господарського призначення, для проведення аварійно-рятувальних та аварійно-відновлювальних робіт під час ліквідації надзвичайних ситуацій та в особливий період, а також для збереження культурної спадщини. Загальна вартість Програми склала 1 103,918 тис. грн. Це переважно кошти підприємств, установ та організацій, а також кошти місцевих бюджетів.

DSC_0066.JPG

На сесії 15 березня депутати планують розглянути проект Програми на найближчі три роки, позаяк термін попередньої сплив. Мета Програми – «забезпечити місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, постачальників документації документами страхового фонду документації для проведення будівельних (відбудовчих), аварійно-рятувальних та аварійно-відновлювальних робіт під час ліквідації надзвичайних ситуацій та в особливий період, для збереження культурної спадщини, на випадок втрати або псування оригіналу документа, а також для організації виробництва, експлуатації та ремонту продукції господарського призначення», - йдеться у проекті.

DSC_0061+.jpg

Основою Програми є Перелік підприємств, установ та організацій, документація на продукцію, об'єкти і споруди систем життєзабезпечення населення і транспортних зв'язків яких закладається до страхового фонду документації.

DSC_0057+.jpg

Виконання завдань Програми дасть змогу своєчасно проводити аварійно-відновлювальні, відбудовчі роботи під час ліквідації надзвичайних ситуацій та відбудовчі роботи на об'єктах і спорудах систем життєзабезпечення і транспортних зв'язків у разі втрати або неможливості отримання документації на них, відтворення об'єктів культурної спадщини і документації на них у разі втрати оригіналів, а також реставрацію – у разі пошкодження оригіналів.